streda 17. mája 2017

História G-ShockObľúbený vonkajší nadšenec, vojenský personál, prvý respondent, extrémne športovci, celebrity, gadget šialenci a módne trendy, hodinky G-Shock majú dlhú historickú históriu, ktorá trvá viac ako tridsať rokov. Keď dizajnér Casiku, Kikuo Ibe, zvrhol hodinky, ktoré mu dal jeho otec a uvidel ho roztrhané na kusy, sľúbil, že vytvorí nerozbitné hodinky, ktoré dokážu vydržať veľké kvapky a nárazy.

V roku 1981 sa trojčlenný projektový tím Tough presadil, aby sa vízia Ibe stala realitou. Tím sa snažil vyvinúť hodinky založené na koncepte "Triple 10": odolnosť voči nárazom, ktorá odolá 10-metrovej kvapke, vodotesnosti 10 barov a 10-ročnej životnosti batérie. Na tento účel Ibe prišiel s konceptom "plávajúceho modulu", ktorý pozastavil modul s niekoľkými kontaktnými bodmi a poskytol účinnú ochranu proti nárazom bez potreby nadmerného materiálu absorbujúceho nárazy. Po prekonaní 200 prototypov a prísnych testov bol výsledný výsledok G-Shock DW-5000, ktorý sa začal v apríli 1983.

G-Shock by rýchlo získal povesť najsilnejších hodiniek na svete s ochranným puzdrom a extrémnou odolnosťou voči nárazom a húževnatosťou, ktorá sa nikdy predtým nevyskytla. Tiež predstavovali 200 metrov vodotesnosť, desaťročnú batériu a digitálne funkcie, ktoré zostávajú súčasťou všetkých hodiniek G-Shock dnes: stopky, odpočítavanie, režim 12/24 hodín, alarm a svetlo. Netvorila celosvetovú senzáciu, že v súčasnosti je cez noc, ale ťažké športové hodinky G-Shock naplnili nevyčerpané miesto a pokračovali v raste v popularite a reputácii. Model DW-5000C by sa vyvinul do modelu DW-5600 v roku 1987 a bude duchovne žiť ako rôzne modely 5600, ktoré sa dodnes vyrábajú. Pôvodný DW-5000 bol tiež vydaný v limitovaných vydaniach pre 25. a 30. výročie G-Shock.

Prvý G-Shock Commercial:

Casio neostala na svojich vavrínoch a pokračovala v inováciách a dôsledne zavádzala nové modely G-Shock a technické vlastnosti.


V roku 1989 bol prvý analógový G-Shock AW-500 spustený. V roku 1992 bol prvý snímač vybavený hodinkami, DW-6100 s teplomerom. V roku 1993 sa predstavil Frogman DW-6300, nadmerný asymetrický potápačský hodinky. Frogman bol prvý G-Shock, ktorý bol certifikovaný podľa ISO a neskôr sa stal jednou z najvýznamnejších modelových línií v histórii G-Shock.

Značka G-Shock zažila zlatý vek v deväťdesiatych rokoch minulého storočia a našla značku, ktorá získala viac akceptácie hlavného prúdu a novo nájdený obraz ako inovátor streetwear štýlu a módy. G-Shock je veľmi obmedzená edícia spolupracovnícke hodinky s populárnymi streetwear a životný štýl značiek by sa ukázala byť veľmi populárny a pokračuje byť hlavnou súčasťou jeho operácií.

S jasným úspechom svojich živicových hodiniek G-Shock, Kikuo Ibe a tím ôsmich mladých inžinierov spoločnosti Casio vyrazili na novú misiu na vytvorenie kovového G-Shock, ktorý by sa mohol nosiť ako pri príležitostných, tak aj šatách. Výsledkom bola séria MR-G, ktorá sa začala v roku 1996. Analógové modely sa pripojili k radu MR-G v roku 1997 a položili základy pre dnešné high-end hodinky G-Shock.

Neskôr v roku 2000 s vydaním mnohých limitovaných edícií sa modely GW-200 Frogman stali módnymi hodinami a vyhľadávanými zberateľskými predmetmi. Spoločnosť Casio spustila model Baby-G pre ženy v roku 1994 s menším, módnym hodinky DW-520 s rovnakou technológiou odolnosti voči nárazom. V roku 1995 bol spustený prvý DW-6900. Model 6900 by sa stal jedným z najpopulárnejších a najobľúbenejších prípadov, akým je model 5600, a zdá sa byť nepravdepodobné, že by ho niekedy prestal byť. Prvý solárne napájaný Raysman DW-9300 bol vydaný v roku 1998 a bol to začiatok populárnej funkcie Tough Solar. V roku 2000 došlo k zavedeniu kalibrácie rádiového času s GW-100, neskôr k vývoju av súčasnosti známej ako Multi-Band 6.

Výnimočné technologické vlastnosti niektorých súčasných modelov G-Shock zahŕňajú:

  •     Tough Solar - solárne nabíjanie s dobíjateľnou batériou
  • Multiband 6 - rádiová synchronizácia so 6 atómovými hodinovými stanicami na celom svete
  • Odolnosť proti blatu a prachu - (Mudman G-9000 a G-9300)
  • Twin Sensor - kompas a teplota (G-9300 Mudman, GA-1000 a GA-1100)
  • Trojitý snímač - kompas, teplota, výškoměr / barometer (GW-9400 Rangeman a GWN-1000 Gulfmaster)
  • Bluetooth - prepojenie smartfónov s rozhraním Bluetooth 4.0
  • GPS Hybrid Wave Ceptor - GPS časovanie kombinované s Multi Band 6 (GPW-1000, MRG-G1000)
  • Triple G Resist pre analógové modely - odolnosť voči nárazom, vibráciám, odstredivým gravitáciám (Aviation Series, MTG-S1000)
  • Inteligentný prístup - elektronická korunka (Aviation Series, Gulfmaster, MTG-S1000, MRG-G1000)

V roku 2010 sa spoločnosť G-Shock začala sústreďovať na analógové modely, ale aj naďalej vyvíjala digitálne modely, ako je najpredávanejší Rangewalker GW-9400 s trojitým senzorom.

Významné nedávne vydania zahŕňajú veľmi populárne a módne série veľkých prípadov GA-100, vrátane všetkých digitálnych verzií GA-110, GA-120 a GD, série S pre ženy, súčasný Master of G profesionálna linka, hybridný GPS GPW-1000, nový Mudmaster a luxusné modely MT-G a MR-G.

Spoločnosť G-Shock predala viac ako 70 miliónov kusov na celom svete a po 30. výročia značky zaznamenala oživenie a vynikajúce propagačné úsilie spoločnosti Casio vrátane udalostí a spolupráce s športovcami, umelcami a módnymi návrhármi. Prostredníctvom technologických inovácií, funkčného a módneho dizajnu a silného záväzku k svojej pôvodnej misii sa spoločnosť G-Shock stala jednou z najznámejších a najdôveryhodnejších značiek na svete.
Kikuo Ibe na vynájdenie G-Shock

Kikuo Ibe sa v septembri 2015 objavil na obchodnej sieti EVINE, aby rozprával príbeh G-Shock v angličtine. Nasleduje jeho príbeh prepisovaný z tohto vzhľadu ...

"Pre mňa je príbeh G-Shock jedným zo snov a výziev. Môj prvý sen bol výzvou budovania veľmi húževnatých hodiniek ... pred niekoľkými rokmi na ceste do práce som pustil skôr vzácne hodinky, ktoré boli darom od môjho otca. Roztrhol sa na niekoľko kúskov. Samozrejme, tieto hodinky neboli Casio. Vtedy sa cítilo, že s hodinami treba zaobchádzať opatrne, a preto som sa rozhodol vyvinúť hlboké hodinky, ktoré by sa neporušili ani vtedy, ak by to vypadlo. To bol začiatok G-Shock. V tom čase sa v hodinárskom priemysle objavil tenký druh prípadovej súťaže, a tak som sa rozhodol otestovať svoj sen na tajnom mieste. Tajomným miestom bola toaleta v našej budove výskumu a vývoja. Vzal som si štandardnú kovovú krabičku, našiel som gumovú ochranu a hodil ju z okna druhého poschodia. Použitím gumy na veľkosť lopty to fungovalo. Veľkosť, oh šok! Takže potom som začal vyvíjať štruktúru odolávajúcu nárazom pozostávajúcu z piatich krokov na ochranu motora. Tým, že má päť krokov na absorbovanie šoku a ochranu motora, mohla by sa celková veľkosť hodiniek dramaticky znížiť. Ale v samotnom motore by sa niektoré elektronické časti zlomili a dokonca aj po spevnení niektorých častí by sa ostatné časti začali zlomiť. Otestoval som všetko, čo som si mohol myslieť! Žiadne otočenie nebolo zapnuté. Nikdy sa nevzdávaj! Dokonca aj keď čelí najväčšiemu problému. To je môj princíp. A potom jeden deň v parku som sledoval dievčatko hrajúce si s loptou. Sledoval som, ako lopta odrazila a predstavila si loptu obsahujúcu plávajúce hodinky. Náhle bolo riešenie zrejmé. Prišiel som s myšlienkou plávať hodinový motor. Konečne by sme mohli vyvinúť G-Shock, tlmiacu štruktúru s piatimi krokmi a plávajúcu konštrukciu motora s bodovými kontaktmi. Môj sen sa stal skutočnosťou v roku 1983. "

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára